فکر می کنید واقعیت داره ؟؟؟

 

 

بعد از شکست داریوش سوم از اسکندر و فروپاشی امپراتوری هخامنشی در سال 330 قبل از میلاد بسیاری از ایرانیان پراکنده شدند و به آمریکای مرکزی رفتند (از شمال اقیانوس هند گذشتند واز لابه لای جزایر اقیانوس آرام به سواحل السالوادور در جنوب آمریکای مرکزی ) و امپراتوری های دیگری را به وجود آوردند.یعنی قبل از کریستف کلمب این قاره را کشف کردند!!

 پوزادینوس یونانی محیط کره زمین را 28900km محاسبه کرد اما 150 سال قبل از او اراتوستن (اگه نمی شناسیدش یه سر به زمین شناسی پیش رشته تجربی بزنید) محیط زمین را39500 km نزدیک به 40000km و دقیق تر محاسبه کرد.نقشه کلمب هم بر اساس اندازه گیریهای پوزادینوس بود به همین دلیل وقتی به جزایر دریای کارائیب رسید اطمینان داشت به هند و سواحل آسیا رسیده . بومیان به او گفتند نام جزیره ای در آن نزدیکی کوباست (یعنی از قبل کوبا بود) اما کوبا نامی بومی نیست . کوبا در غرب دریای خزر و در شمال باکوست.مثل توکیو و کیوتو یا داریان و انادبر که نامشان وارونه است ( راستی این وارونه گفتنها از عادات ما ایرانی ها نیست؟) و همین طور جزیرهای به نام بابک Babeque که شهرت داشت طلای زیادی در آن جمع آمده و کلمب قصد داشت خود را به آنجا برساند (میدانیم بابک نام شهری است که اردشیر بابکان سر سلسله ساسانیان ازآن برخاسته)  زندگی نامه ای که اخیرا از کلمب منتشر شده وابستگی او را به خانواده ای از راهزنان دریایی روشن کرده .

 تیگره Tigre : نام رودها و شهرهایی در آمریکای مرکزی و جنوبی  ونزوئلا و پرو و....جالب اینکه در زمان هخامنشی به دجله تیگره می گفتند که نخستین بار کوروش از آن گذشت تا به بابل برود وبعدها هم داریوش برای سرکوبی شورشیان از آن گذشت. کانال پاناما را هم ایرانیان حفر کردند و به یاد داریوش آبراه داریان نامیدند . البته امروزه به آن پاناما گویند که از پانام گرفته شده .جالبتر اینکه پانام همان روبندهای است که موبدان زرتشتی جلوی دهانشان می بستند تا تنفس و بازدمشان آتش مقدس را آلوده نکند. و موارد جالب دیگری که ....... 

 

 

 

 

/ 8 نظر / 13 بازدید
بفهمی کی هستم پدرمو در میاری.

سلام من ابتدای امر وظیفه ی خودم میدونم به شما نویسنده وبلاگ بگم شما لطفا دیگه مطلب تو وبلاگ نزن واقعا من تاسف میخورم که مهدی جان شما را نویسنده این وبلاگ کرده. همیشه میگن اگه دوس داری یک نفر را خراب کنی بدیاشو نگو ازش بد تعریف کن. چرا وقتی در مورد مطلبی کاملا مطمئن نیستی می نویسی؟؟؟؟؟؟؟ شما اصلا میدونید اثرات نوشتن اینجور مطالب چیه؟؟؟؟ وقتی یه حرف نفهمیده بزنی اینجوری میشه که همه میگن این ایرانیان دوروغ گو هستند. در ضمن نکته ی دیگه که لازم به گفتن هست اینه که اولا تشابه اسمی دلیلی بر این نمیشه که بهم دیگه مربوط باشند. و اما اخرین نکته تاریخ چیزی نیست که بتوان بطور قطع مشخص کرد یه مثال برات میزنم همیشه میگفتند اولین انسانها مربوط به 2میلیون سال پیش میشند اما به تازگی در افریقا یک اسکلت پیدا کردند با تحقیقاتی که امریکا روش انجام داد متوجه شدند این انسان که کاملا شبیه یک انسان کامل بوده و با انسانهای 2میلیون سال پیش کاملا متفاوت بوده مربوط به 3میلیون سال پیش میشه و توجه بسیاری بسیاری مورخان را جلب خودش کرده.

بفهمی کی هستم پدرمو در میاری.

مطلب دیگه اینکه ما ایرانیان نباید فراموش کنیم که ایران شبیه یک خرس پشمالو بود با این وسعت و عظمت نه یک گربه ی بی مو. تاریخ در قدیم امکان هرچیزی هست امکان اینکه یکی قبل از کریستف کلمب اینکارو کرده باشه هست همینجور که الان مطالبی در مورد تخت جمشید پیدا کردند که تموم مطالب قدیم را نقض میکنه. اینم بدون که اکثر مورخان از مورخان قبلی و سایر کتابها کپی میکنند پس نمیشه انجنان هم اعتماد کرد بهر حال ممنون میشه دیگه از اینجور مطالب نزنید.

سمانه

دست از سرم بردار کاغذ بی خطم بگذار تا از جوهر مشکی نپوشم حرفهایی را که گوشم از شنیدن رنج میبرد... سلام منتظرتونم سر بزنید[گل]

بفهمی کی هستم پدرمو در میاری.

ادما یه اشتباهی میکنن و بعد هم معذرت خواهی میکنن یه حرف خوب هست که میگه اصلا چرا ادم کاری انجام بده که بخواهد معذرت خواهی کنه چرا باید مطالبی را بنویسی که خودتون هم بگید فکر میکنید واقعیت داره یا نه؟ تو دنیای فعلی اگه یک کلمه حرف جابجا بزنی دیگه به شخصیت شما شک میکنند و همه چیز را زیر سوال میبرند. چه بسا ما بیایم حرفی بزنیم که شک داریم. ببینید من مطالبم را یکبار دیگه خوندم تنها مطلبی که شما بی احترامی میدونید اینه که من گفتم شما دیگه مطلب نزن اونم با خواهش گفتم واسه حرفم هم چندتا دلیل دارم اولا که بدون اعتقاد حرف میزنید خودتون را کسی که ایرانی نیستید معرفی میکنید در نتیجه نمیتونید اون حساسیت یک ایرانیا درک کنید چه بسا خیلی از افراد خودشون را ایرانی و ایران دوست معرفی میکنند و کارهای ضد ایران و ایرانی انجام میدند.

بفهمی کی هستم پدرمو در میاری.

در مورد حرفیم که گفتم همین کارها را مکنید که به ما ایرانیا میگن دروغگو بله این حرفا تنها از دهن دشمنای ما زده میشه اما هیچ میدونی ما چقدر دشمن داریم؟ این درست نیست که ما به دشمنانمون فرصت و موقعیت سوء استفاده را بدیم. ببین نویسنده محترم من دشمن تو نیستم من دارم اشتباهاتتون را یاد اور میکنم میخواهم کاری نکنیم که کسی از اونور دنیا بهمون بخنده و واسم دست بگیره .حالا اگه شما از لحن انتقاد من ناراحت شدی من هزار هزاربار از شما معذرت میخواهم.

بفهمی کی هستم پدرمو در میاری.

از اینکه تو وبلاگتون امدم و ازتون یه چندتا انتقاد و نظر دادم معذرت میخواهم. مهدی جان منبعی هم که شما ازم خواستی کتاب تاریخ ایران باستان نوشته ی اقای حسن پیرنیا جلد اولش هست فقط متاسفانه صفحشو یادم نیست. بهر حال از اشنایی باهاتون خوشحال شدم امیدوارم روز به روز وبلاگتون بهتر و بهتر بشه. به امید بهترینها برای ایران عزیزمان. خدانگهدارتون.

فندق

سلام خوفی من که فکر نمی کنم واقعیت داشته باشه ..... خدایش ما ایرانیا تو همه کار ها سر رشته داریم ولی تو این یکی فکر نمی کنم .............. می بینم حسابی تو کامنتون گردو خاک کردین ؟